Po cestě z nákupu den po skoro apokalyptické vichřici (tím nechci zlehčovat nedávné hurikány v Karibiku, ale já jsem ještě nezažila, aby se sám od sebe točil velký stavební jeřáb!) byla zem plná ulámaných větviček ze stromů. Říkala jsem si, že by byla škoda toho nevyužít a něco z nich nevyrobit. V tašce s nákupem jsem si s sebou nesla i koupenou hvězdičku, kterou jsem měla v úmyslu použít na dozdobení vánočního stromečku ze šišek. A tak mě napadlo, že bychom si s dětmi mohli takové hvězdičky sami vyrobit. Postup je velmi jednoduchý a závěrečnou fázi zdobení zvládnou i ti nejmenší!
Co budete potřebovat
- Větvičky nebo proutí
- Tavná pistole a silikonové tyčinky
- Jutový provázek
- Sada třpytek a lepidlo
- Štětec
- Nůžky, případně štípací kleštičky nebo zahradnické nůžky
Krok 1
Větvičky si nastříhejte tak, aby byly stejně dlouhé (v našem případě asi 12cm). Nejdřív si větvičky zkusmo poskládejte do tvaru pentagramu, abyste viděli, na jakých místech je budete slepovat k sobě. Pak je slepte. Doporučuju začínat místy uprostřed a až nakonec slepovat špičky.
Krok 2
Jeden konec jutového provázku přilepte k větvičce a nechte děti, ať hvězdu omotávají. Je jedno kolikrát a v jakém směru.
Krok 3
Potom je nechte pomocí štětce namočeném v lepidle nanášet třpytky podle jejich fantazie.
Nebojte se nechat tvořit i ty nejmenší! Naše malá, když viděla tvořit své starší bratry, také se dožadovala štětce a zuřivě mávala tubou se třpytkami, kterou chtěla otevřít, aby také mohla přiložit ruku k dílu. Přes počáteční váhání jsem jí přeci jen štětec svěřila, a byla jsem překvapená, jak je ve svých dvou letech soustředěná na práci, aby umístila třpytivé sněhové vločky přesně tam, kam chce. A měli jste ji vidět, když pak později pyšně tatínkovi ukazovala svoji hvězdu.
Možná výsledné hvězdičky nebudou tak dokolale souměrné, jako byste je koupili před Vánoci v jakémkoli obchodě, ale věřte mi, dětem se budou mnohem víc líbit, protože je bude hřát pocit, že si je vyrobily sami. Naši kluci si ty svoje hvězdy dokonce pojmenovali 🙂
Můj tip: příště bych místo lepidla, které bylo součástí sady, použila klasické univerzální lepidlo, které běžně používám. Zdálo se mi totiž, že toto hodně dlouho schlo.
No Comments